Włocławek: Wypadek na autostradzie A-1. Trzy młode osoby trafiły do szpitala

Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w nocy (18.05.2020) na włocławskim odcinku autostrady A-1 w pobliżu miejscowości Nowa Wieś. W wyniku dachowania osobowego bmw trzy osoby trafiły do szpitala, a dwie zostały opatrzone na miejscu zdarzenia.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na 200-kilometrze autostrady A-1 w kierunku Gdańska dzisiejszej nocy. Po dotarciu policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zbierali materiał dowodowy w celu ustalenia przyczyn dachowania bmw. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-letni kierujący pojazdem bmw jadąc w stronę Gdańska stracił panowanie nad pojazdem w wyniku wystrzelenia tylnej opony, co spowodowało zjechanie na lewe pobocze i uderzenie w bariery ochronne. Później samochód powrócił na jezdnię dachując. W pojeździe podróżowało pięć osób z woj. pomorskiego w wieku od 20 do 24 lat. Trzech uczestników, w tym kierujący zostało zabranych do szpitala na badania. Policjanci ustalili, że kierujący był trzeźwy, a pojazd nie posiadał ubezpieczenia obowiązkowego.

Przeprowadzone badanie poszkodowanych w szpitalu wykazało u jednego z uczestników obrażenia powyżej siedmiu dni i policjanci ruchu drogowego zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. W sprawie prowadzone jest postępowanie przez śledczych, które pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn. Dodatkowo mundurowi sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak wymaganego ubezpieczenia obowiązkowego pojazdu.

autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski – KMP Włocławek