Wojna i Kobiety. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Ciekawość świata” do Kcyni

8 marca 2023 r. ukazała się najnowsza książka Michała Wójcika „Cyngielki, gwardzistki, terrorystki. Polki, które zabijały dla sprawy”. W cyklu „Ciekawość świata” w Kcyni spotkamy się, by ją promować. Porozmawiamy o kobietach, wojnie, życiowych wyborach i cenie, jaką się za nie płaci. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 marca 2023 roku o godz. 17:30 w salce Urzędu Miejskiego w Kcyni, ul. Rynek 23

O naszym Gościu: Michał Wójcik. Historyk i dziennikarz. Autor wywiadów – rzek (m. in. z Zofią Posmysz, Stanisławem Aronsonem i Wandą Traczyk-Stawską) oraz reportaży historycznych. Laureat Nagrody Historycznej POLITYKI w 2015 r. za „Made in Poland” – wywiad ze Stanisławem Likiernikiem oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w 2018 r. za książkę „Treblinka’43”.

Cykl „Ciekawość świata” odbywa się w Urzędzie Miejskim od października 2013 roku i jest finansowany z budżetu Gminy Kcynia. Dotychczas w ramach cyklu odbyło się przeszło 120 spotkań: wieczorów autorskich, projekcji filmów i opowieści podróżniczych. W czasie pandemii cykl odbywał się w formie spotkań on-line na fanpage Dźwiękowego Archiwum Kcyni na Facebooku. Wstęp na wszystkie spotkania „Ciekawości świata” jest bezpłatny.  W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu najnowszej oraz kilku pozostałych książek naszego Gościa w promocyjnych cenach.

 

Tekst (na podstawie materiałów dostarczonych przez Autora): Justyna Makarewicz 

Okładka książki „Cyngielki, gwardzistki, terrorystki”: projekt Paweł Panczakiewicz

Fot. Michała Wójcika: Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl