Wyłowiono z wody drugą ofiarę, 22 letniego mieszkańca Bydgoszczy

Informowaliśmy już  o tragedii jaka się wydarzyła w niedzielny wieczór na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej i o tym, że w dniu wczorajszym wyłowiono ciało 33 latka. Dzisiaj po południu wyłowiono drugą ofiarę 22 letniego mężczyznę. Dwie pozostałe uczestnicy, którzy wypłynęli rowerem wodnym: 22-letnia kobieta i 19-letni chłopak dopłynęli do brzegu o własnych siłach.

W tle tej tragedii – narkotyki. Policjanci przeszukali domek na ośrodku wypoczynkowym w Chomiąży Szlacheckiej, gdzie przebywali młodzi bydgoszczanie. Funkcjonariusze ujawnili śladowe ilości środków odurzających w postaci marihuany. To nie koniec, bo w domku, w którym przebywała 22-latka ujawnione zostały 44 tabletki metaamfetaminy.

Przyczyny tragedii ustalają prowadzący dochodzenie żnińscy policjanci pod nadzorem tamtejszej prokuratury. Ciała wyłowionych z wody mężczyzn zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Do odrębnego postępowania zostanie najpewniej wyłączona kwestia posiadania środków odurzających. Po przeprowadzeniu czynności i ustaleniu do kogo należą narkotyki, ta osoba usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje przedstawiciel biura prasowego żnińskiej policji.

opracował: Zbigniew Kubisz

zdjęcie: powierzone