Zakupy internetowe warto robić tyko u rzetelnych sprzedawców

Jak wynika z prognoz pogody najbliższe dni przynieść mają znaczne ocieplenie. Podczas upałów wiele osób decyduje się na zakup ogrodowych basenów. Niestety zdarzają się sytuację, że nierzetelni sprzedawcy oszukują i zapłacony towar nie zostaje w ogóle wysłany do zamawiającego. Warto być ostrożnym.

Kilkukrotnie już w sezonie letnim policjanci powiatu nakielskiego informowani byli o oszustwach przy kupnie ogrodowych basenów. We wszystkich zgłoszonych przypadkach pokrzywdzeni informowali, że mimo dokonanych opłat związanych z zakupem towaru, zamówiony basen nie dotarł, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Aby nie stracić gotówki i nie paść ofiarą oszustów warto przed dokonaniem transakcji sprawdzić wiarygodność sprzedawcy, opinię o sklepie internetowym i komentarze innych kupujących. Niestety w wielu przypadkach, to nie rozsądek, a okazyjna cena i chęć posiadania jak najszybciej zamawianego towaru decydują o zawarciu transakcji i przelaniu pieniędzy na konto sprzedawcy.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność. Warto podczas składania zamówienia wybrać opcję płatności przy odbiorze. Należy też w obecności kuriera sprawdzić zawartość paczki. Uczciwi sprzedawcy umożliwiają jedną i drugą opcję. Warto też dwa razy zastanowić się nad kupowaniem i przelewaniem pieniędzy za towar, którego cena znacznie odbiega od ceny rynkowej. Niestety najczęściej te super okazje łączą się z rozczarowaniem, kiedy zamówiony i opłacony towar nie dociera.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią