Zapraszamy na promocję książki Krzysztofa Drozdowskiego pt. Pomorskie tajemnice III Rzeszy

339

W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy przy Starym Rynku 24 odbędzie się prezentacja książki pt. Pomorskie tajemnice III Rzeszy autorstwa Krzysztofa Drozdowskiego.
Publikacja omawia mało znane historie związane z okresem drugiej wojny światowej, które wydarzyły się na terenie takich miasta jak Bydgoszcz, Gdańsk, Nakło nad Notecią, Świecie, Grudziądz i wiele pomniejszych miejscowości, które były areną niezwykłych wydarzeń bądź mają bliski związek z niemieckimi konstruktorami cudownej broni Hitlera tzw. Wunderwaffe.
Książka składa się z 23 rozdziałów, z których każdy opowiada inną historię.

Fragment z okładki:
„To co ukryte i niezbadane zawsze rozbudza wyobraźnię i chęć poznania. Tak jest również z historią II wojny światowej, która do dnia dzisiejszego kryje jeszcze wiele tajemnic. Niemal w każdym rejonie naszego kraju natrafić można na niewyjaśnione historie związane z tajnymi eksperymentami, niezbadanymi podziemiami czy też ukrytymi skarbami. Nie inaczej jest na Pomorzu, które jest pełne tajemnych historii. Nie wiele osób wie, że SS-Gruppenfűhrer Hans Kammler mieszkał w Bydgoszczy, jeden z najsłynniejszych projektantów samolotów Kurt Tank mieszkał w Nakle nad Notecią, a twórca rakiety V2 Wernher von Braun urodził się we Wyrzysku. A to tylko kilka ciekawostek związanych z tym regionem. W książce znajdziecie historie o ukrytym złocie, tajnych broniach tzw. Wunderwaffe, które miały odmienić los wojny, zbrodniczych eksperymentach i wielu innych rzeczach których historia nie miała ujrzeć światła dziennego”.

Krzysztof Drozdowski – urodził się 15.03.1985 roku w Bydgoszczy. Historyk, społecznik, działacz na rzecz podniesienia świadomości historycznej w Bydgoszczy i regionie.
Członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Doprowadził do wznowienia przez IPN śledztwa w sprawie fordońskiej Doliny Śmierci. Jest autorem publikacji: Bitwa o Bydgoszcz 1945, Bydgoszcz wita Armię, Graudenz 1945 – ostatnie tchnienie, Bydgoska architektura militarna w latach 1772-1945. Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografii lotniczej w latach 1911-1945, Tajemnica Doliny Śmierci. Droga do prawdy, Artylerzysta Piłsudskiego. Wspomnienia gen. Jana Chmurowicza, Wojenne sekrety Bydgoszczy Jest również współautorem publikacji Bitwa o Bydgoszcz 1945, walki, wspomnienia, relacje; 16 Pułk Ułanów Wielkopolskich im. Gen. dyw. Gustawa Orlicz-Dreszera 1918-1939 oraz Świat odosobniony. Bydgoska służba penitencjarna w latach 1920-1939. Ponadto opublikował ponad 40 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie.

Krzysztof Drozdowski