Zawalił się budynek gospodarczy w Grabównie

W dniu wczorajszym (07.07.2019r.) po godzinie 9:00 do Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie o katastrofie budowlanej w Grabównie. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP z Grabówna, Miasteczka Kr. oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Pile. Na miejsce przybyło kierownictwa KP PSP w Pile, Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Przybyły na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp potwierdził treść zgłoszenia. Po rozpoznaniu okazało się, iż doszło do częściowego zawalenia się jednej strony szczytu obory a spadające cegły poleciały na dwa znajdujące się w bliskiej odległości zaparkowane tam auta osobowe.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odgruzowaniu jednego z pojazdów, ewakuacji zwierząt (około 50 sztuk – bydło oraz świnie) z zagrożonego terenu najpierw do części która nie groziła zawaleniem a następnie do sprowadzonych na miejsce samochodów do transportu zwierząt, które zostały przewiezione do innych tymczasowych miejsc oraz częściowej stabilizacji konstrukcji przy pomocy drewnianych stempli. Działania ostatniego zastępu na miejscu zakończyły się około godziny 16:30.

źródło: 112piła.pl