Zawisza pewnie wygrał mecz drugiej rundy Pucharu Polski z Czarnymi Nakło (fotorelacja)

Dzisiaj, 21 sierpnia 2019 roku na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią rozegrano mecz drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu Okręgu. Losowanie spowodowało, że Czarni Nakło zagrali z Zawiszą Bydgoszcz. Od dawien dawna na trybunach nie zasiadło tak wielu kibiców. Szacunkowo mecz oglądało około 900 osób. Zespół gości grający w wyższej klasie rozgrywkowej miał przewagę przez cały mecz. Pierwszą bramkę dla gości w 12 min. strzelił Patryk Straszewski, ten sam piłkarz podwyższył wynik meczu na 2:0 w 28 min. Do przerwy piłkarze Zawiszy strzelili jeszcze trzecią bramkę w 39 min., której strzelcem był Mateusz Oczkowski. Po przerwie w dalszym ciągu przeważali piłkarze z Bydgoszczy, którzy strzelili pięć goli. W 55 min. po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Patryk Straszewski, w 58 min. bramkę strzela Korneliusz Sochań, w 83 min. z karnego gola zdobywa Wojciech Ruczyński, w 88 min. Tomasz Preis i w 90 min. Bartosz Stoppel. Dla piłkarzy Czarnych Nakło dzisiejszy mecz był doskonałym treningiem przed pierwszym meczem ligowym w B-klasie, który odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2019 roku (sobota) o godz. 18:00

Czarni Nakło – Zawisza Bydgoszcz  0 : 8 ( 0:3 )

Czarni Nakło zagrali w składzie: Wika Filip, Marach Marek, Jankowski Kamil, Belt Gracjan, Salewski Seweryn, Kościesza Jakub, Jaruzal Mikołaj, Wojtasik Adrian, Sowa Wojciech, Kamiński Piotr, Muzolf Sebastian. Rezerwowi – Okpisz Bartosz, Wojciechowski Mariusz, Kopański Dariusz, Kuczkowski Filip, Łoboda Mateusz, Bąk Mikołaj, Siatka Tomasz.

Zawisza Bydgoszcz zagrał w składzie: Stypczyński Jan, Bąk Bartosz, Żurowski Michał, Sochań Korneliusz, Ruczyński Wojciech, Żyliński Tomasz, Preis Tomasz, Stoppel Bartosz, Zniszczoł Natan, Straszewski Patryk, Oczkowski Mateusz. Rezerwowi – Niwiński Marcin, Dobek Kamil, Kossmann Jakub, Wiśniewski Adam, Kozłowski Patryk.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz