Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty i auta osobowego. Motocyklista nie posiadał uprawnień (aktualizacja)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na ul. Mroteckiej w Nakle. Po zderzeniu motocykla z autem osobowym, kierowca yamahy został przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Mroteckiej w Nakle dyżurny nakielskiej komendy otrzymał wczoraj (8.04.20) około 14. Na miejsce zostali skierowani „patrolowcy” i mundurowi z referatu ruchu drogowego. Czynności na ul. Mroteckiej wykonywał też technik kryminalistyki i policjanci kryminalni.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem yamaha, 27-letni mieszkaniec gminy Nakło, wyprzedzając w miejscu niedozwolonym ciąg jadących przed nim aut, uderzył w opla corsę, którego kierowca skręcał w drogę podporządkowaną.

20-latek, który prowadził opla nie doznał obrażeń, natomiast motocyklista został przetransportowany przez służby medyczne do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Okazało się jednak, że motocyklista w ogóle nie posiadał wymaganych uprawnień, miał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane są w postępowaniu, które w tej sprawie prowadzą nakielscy policjanci.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią