Zlikwidowano kolejne punkty nielegalnego hazardu

  • 6 nielegalnych automatów do gier oraz 4 zestawy komputerowe przejęli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.
  • Jest to wynik prowadzonych w ostatnim czasie działań wymierzonych w przestępczą działalność hazardową.

4 zestawy komputerowe, służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych, mundurowi KAS zatrzymali w Golubiu-Dobrzyniu. Wytypowany do kontroli lokal nie był ani ukryty, ani wyposażony w monitoring przed wejściem. Na miejscu funkcjonariusze zastali osobę obsługującą lokal oraz jednego gracza.

Oględziny komputerów i odtworzenie na nich gier wykazało, że pracownik obsługi lokalu miał możliwość zakredytowania dowolnej kwoty na każdym stanowisku komputerowym. Gry dostępne za pośrednictwem stron internetowych zawierały element losowości, natomiast urządzający je, nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Jako dowody w sprawie zatrzymane zostały m.in.: telefon komórkowy specjalnie przeznaczony do obsługi terminali, gotówka na wypłaty wygranych oraz faktury za usługi telekomunikacyjne i energię elektryczną wystawione na organizatora niezgodnej  z prawem działalności.

Z kolei kontrola obiektów położonych w Gniewkowie i Strzelnie przyniosła efekty w postaci zabezpieczenia 6 nielegalnych automatów do urządzania gier losowych. W pierwszej lokalizacji,  sprawdzonej po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni, funkcjonariusze ponownie ujawnili przestępczy proceder. Zatrzymane zostały 3 automaty, klucze serwisowe, router oraz gotówka. Przesłuchano także obsługę lokalu.

Podczas działań prowadzonych w Strzelnie, mundurowi KAS zajęli kolejne 3 nielegalne urządzenia. Na wszystkich zatrzymanych automatach do gier funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły ich hazardowy charakter.

Za posiadanie automatów bez wymaganego zezwolenia grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, od początku roku zajęli 96 automatów i urządzeń do nielegalnego hazardu.

źródło: KAS Oddział Bydgoszcz