Policjanci na spotkaniu z uczniami szubińskiej „dwójki”

Na temat bezpieczeństwa pieszych oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiali policjanci z uczniami szubińskiej „dwójki”. Zajęcia prowadził dzielnicowy i mundurowa zajmująca się profilaktyką.

Asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z mł. asp. Mateuszem Wawrzyniakiem, dzielnicowym z szubińskiego komisariatu, gościli niedawno w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z uczniami. Tematyka dostosowana była do wieku odbiorców.
Z młodszymi, z klas 0-III, rozmawiał dzielnicowy. Mł. asp. Wawrzyniak tłumaczył dzieciom zasady ruchu pieszych przypominał, by korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych, nosić na odzieży odblaski i zachowywać szczególną ostrożność korzystając z tras wieczorami. Dzieci z „zerówki” i pierwszoklasiści otrzymali od dzielnicowego odblaski zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.
Zajęcia dla uczniów z klas VII-VIII prowadziła asp. Wrzeszcz, która omówiła czym jest demoralizacja oraz jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią