Policjanci rozpoczęli zajęcia w klasie prawno-policyjnej

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie od trzech lat funkcjonuje klasa prawno-policyjna. Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą  zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. W miniony wtorek mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej pomiędzy nakielską komendą policji, a I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie mundurowi z Nakła i jednostek podległych delegowani są do prowadzenia lekcji w klasie o profilu prawno–policyjnym. W tym roku szkolnym już trzy klasy objęte są programem klas mundurowych.  

W miniony wtorek (24.09.19) odbyła się pierwsza lekcja w tym roku szkolnym prowadzona przez policjantów. Zajęcia dla uczniów klasy I i II prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Uczniom klasy pierwszej policjantka przybliżyła tematykę związaną z naborem do Policji oraz omówiła poszczególne etapy postępowania klasyfikacyjnego. Zasygnalizowała także jakie zajęcia prowadzić będą dla pierwszoklasistów policjanci.

W klasie drugiej przypomniane zostały wiadomości z roku ubiegłego z zakresu struktury policji oraz pracy poszczególnych komórek.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią