Ruszyła Nakielska Liga Siatkówki. Wyniki I kolejki

W niedzielę 29 października 2023 roku zainaugurowano kolejną, XIII już edycję Nakielskiej Ligi Siatkówki. Zgłosiło się do niej aż dziewięć zespołów, co stanowi powrót do czasów przedpandemicznych i zapowiada ciekawą rywalizację w nadchodzących miesiącach.
Poniżej wyniki pierwszej kolejki.

Volleyball Team Mrocza – Stara Gwardia NTS 0:2 (18:25, 14:25)

Pierwszy mecz sezonu to starcie ligowych wyjadaczy. W szeregach mroczan zanotowano aż dziesięciu zawodników, równie liczną ekipę wystawili ich rywale. Przewaga jakości Gwardzistów ani przez moment nie podlegała dyskusji. Od samego początku narzucili swój styl gry, zmuszając Team do licznych błędów. Dość powiedzieć, że NTS zaczął od prowadzenia 5:0, co umożliwiło mu kontrolę nad przebiegiem meczu. Świetnie funkcjonował blok – tym elementem Gwardia zdobyła aż siedem oczek.. I o ile w pierwszej partii Mrocza nawiązywała fragmentami wyrównaną walkę, to w drugiej nie miała nic do powiedzenia. W całym meczu ani przez chwilę nie znalazła się na prowadzeniu. Rozkład punktów po stronie zwycięzców był na tyle równomierny, że żaden z ich graczy nie uzbierał dwucyfrowego dorobku.

Pol – Ast Bydgoszcz – Spmedia.pl 0:2 (24:26, 13:25)

Po kilku latach nieobecności na parkiety NLS powrócił zespół Pol- Ast, który występuje w niemal niezmienionym składzie. Z kolei trzon ekipy Spmedia.pl stanowi rodzina Kiersznickich. Trudno było wskazać faworyta tego pojedynku, co potwierdził przebieg pierwszego seta. W nim obie drużyny szły łeb w łeb, a żadna z nich nie potrafiła zbudować większej przewagi. Losy tej odsłony rozstrzygnęły się w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali gracze Spmedia.pl. To podłamało nieco bydgoszczan, którzy w kolejnej partii całkowicie spuścili z tonu i pozwolili się zdominować. Przegrali z kretesem do 13 i nie wiadomo, które ich oblicze jest prawdziwe – te z początku meczu, kiedy to kilka razy zagrali całkiem efektownie, czy z jego końca, gdy tracili punkty seriami. Czas pokaże, co przyniosą następne kolejki…

Strefa Łochowo – Wczorajsi 2:1 (25:22, 17:25, 15:13)

Zdecydowanie najlepsze spotkanie tej serii. Pozytywne zaskoczenie poprzedniego sezonu – Strefa – mierzyła się w nim z dawnymi Kadetami, występującymi tym razem pod szyldem Wczorajsi. Starcie było całkiem ciekawe – i jedni, i drudzy zaprezentowali wiele widowiskowych obron i ataków. Początkowo na boisku brylował Piotr Frydryszek z Łochowa, a kroku starał się mu dotrzymywać po przeciwnej stronie siatki Sebastian Hibner. Od połowy seta o punkt, dwa z przodu była Strefa, dowiozła przewagę do końca i prowadziła 1:0. Kolejna partia przebiegała już pod dyktando Wczorajszych. Ich skuteczne bloki w połączeniu z większą liczbą błędów rywali sprawiły, że do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie- break. Okazał się on bardzo zacięty, Kadeci roztrwonili w nim trzypunktową przewagę i nie dali rady obronić już pierwszego meczbola. Dobrą formę w tym fragmencie zaprezentował Mateusz Krupiński, który w całym spotkaniu uzbierał trzynaście punktów, dokładnie tyle samo, co najlepszy w szeregach przeciwników Hibner.

MiSSM Trzecia Fala – Wczorajsi 2:0 (25:16, 25:22)

Występująca w swoim stałym składzie Trzecia Fala ma w tym sezonie chrapkę na końcowe zwycięstwo. Potwierdziła to w tej kolejce, nie dając większych szans Wczorajszym. Zestawienie uzupełnione dawno niewidzianym Jakubem Adamczewskim zdało egzamin i pewnie zwyciężyło w obu setach. Już początek meczu zapowiadał jednostronne widowisko, bowiem MiSSM rozpoczęła go od prowadzenia 8:0. Taka różnica utrzymywała się przez cały czas – skończyło się na 25:16 dla Fali. Druga odsłona była już bardziej zacięta, a Wczorajsi podjęli rękawicę. Długimi okresami nawiązywali równorzędną walkę z rywalami, ale bracia Majewscy do spółki z Arkadiuszem Kaluską nie dopuścili do tego, aby MiSSM straciła punkty w ligowej tabeli. Pewnie rozegrali końcówkę, zwyciężyli do 22, sprawiając tym samym, że ich przeciwnicy pozostali, mimo rozegrania dwóch meczów, bez wygranej.

Protokoły meczowe dostępne w załączonych plikach dostępne poniżej – pod fotorelacją.