Spotkanie z policjantami w szkole w Ślesinie

W Szkole Podstawowej w Ślesinie nakielscy policjanci spotkali się z dziećmi. W trakcie spotkania rozmawiali z uczniami przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Nakielscy profilaktycy: mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch oraz dzielnicowy mł. asp. Marek Mokrzycki spotkali się ostatnio z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Ślesinie. W spotkaniu z policjantami udział wzięli najmłodsi uczniowie z klas I – IV.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominali o obowiązujących przepisach, informowali jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Przestrzegali też, że zabronione jest wbieganie na przejście oraz wchodzenia na nie zza stojących pojazdów. Funkcjonariusze przypominali również jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych odgrywają odblaski i zachęcali dzieci, aby nosiły je na ubraniach, przez co będą bardziej widoczne dla kierowców.

Dzieci wysłuchały także rad jak strzec się przed osobami nieznajomymi i co zrobić w przypadku, kiedy podczas nieobecności rodziców jakaś obca osoba zapuka do drzwi mieszkania.

Uczniowie chętnie ćwiczyli poznane przepisy w praktyce, chętnie dzielili się też swoimi spostrzeżeniami i mieli wiele pytań.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią