W świątecznym nastroju zakończono Nakielską Ligę Pływania – wyniki

Dnia 15.12.2019 roku na Pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią odbyła się ostatnia kolejka szóstej edycji Nakielskiej Ligi Pływania. Od godzin porannych rozpoczęła się rywalizacja w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Sportowe emocje widoczne były od pierwszych startów a przedświąteczna forma niosła wszystkich zawodników po życiowe rekordy.

Podsumowując dzisiejszą rywalizację należy podkreślić popularność pływania w naszym mieście i coraz lepsze sportowe wyniki młodych pływaków. Wyniki ostatnich serii pokazują bardzo wysoki poziom wytrenowania co jest zasługą wielu nauczycieli, trenerów i instruktorów. Ostatnia kolejka Ligi to również czas podsumowań całej tegorocznej rywalizacji. W 2019 roku liczba startujących zawodników jest podobna do lat poprzednich w zakresie wiekowym od 7 do 18 lat reprezentując szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Zgodnie z punktacja FINA najlepsi zawodnicy NLP 2019 otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji medalistów dokonali: Tomasz Rompalski – Dyrektor ZS-P nr 4 w Nakle oraz Anna Maćkowska – Dyrektor SP nr 2 w Nakle nad Notecią.

Wspomnieć należy, iż zmagania w Nakielskiej Lidze Pływania poprzedzone były wieloma startami. Do najważniejszych zaliczyć należy Zimowe Mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był to bardzo intensywny rok ale pełen wrażeń. Miejmy nadzieję, że przed Nami rok pełen sukcesów i niezapomnianych emocji.

Zawody Nakielskiej Ligi Pływania organizowane są w ramach realizacji projektu UKS CZWÓRKA NAKŁO pn. „PŁYWANIE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ PŁYWANIA JEST NICZYM. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2019”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią

WYNIKI 15.12.2019
KLASYFIKACJA GENERALNA 15.12.2019

UKS Czwórka Nakło