XIV Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Żeby Polska była Polską” w Potulicach

W listopadzie, tradycyjnie już, w pałacu hrabiny Anieli Potulickiej odbył się XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ”.

Konkurs ten, organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach – p. Renatę Przygodę i p. Marka Frąckowiaka, objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

W czasie zmagań konkursowych  umiejętności wokalne i recytatorskie uczniów oceniane były przez jury powołane spośród opiekunów uczestników-  nauczycieli  uczących w różnych szkołach naszej gminy, głównie polonistów oraz muzyków, a także rodziców. Cieszy nas to, że mimo upływu lat nasz konkurs nie traci na popularności wśród dzieci i nauczycieli. Niektórzy  uczniowie towarzyszyli nam podczas konkursowych prezentacji  już kolejny raz. Inni dopiero w tym roku po raz pierwszy zmierzyli się z patriotyczną pieśnią lub  poezją i osiągnęli sukces.
W tym roku do konkursu zgłosiło się  trzydzieścioro uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach.

Mamy nadzieję, że  za rok również ugościmy w murach sali hrabiny Potulickiej tak liczną grupę uczestników, do czego gorąco zachęcamy i zapraszamy.

Nagrody książkowe dla laureatów oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników ufundowane zostały głównie przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic” w Potulicach oraz prywatni sponsorzy. Wspomógł nas też Burmistrz Miasta i Gminy Nakło n.Not.

Serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie tego konkursu, który odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku (pod zmieniającymi się nazwami-stąd w tym roku  XIV edycja). Bez Państwa zrozumienia ważności naszej inicjatywy dla kształtowania ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu  i chęci pomocy, konkurs nie mógłby się odbyć.

XIV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Żeby Polska była Polską” 2023 – wyniki

SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.4-6 -WIERSZ

miejsce imię nazwisko szkoła
          I Viktoria Słodkowska ZSP w Potulicach
         II Elian Przybylski ZSP w Ślesinie
        III

 

 Olga Kałużna

Alicja Szymańczyk

ZSP  w Potulicach

ZSP w Paterku

 

SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.4-6- PIEŚŃ

miejsce imię nazwisko szkoła
I Lena Koniec

Zofia Pałubicka

ZSP w Potulicach

ZSP w Paterku

II Oliwia Jasiorowska

Lena Podgórska

ZSP nr 4 w Nakle n.Not.

ZSP nr 3 w Nakle n.Not.

III Julia Skubiszewska ZSP nr 3 w Nakle n.Not.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.7-8- WIERSZ

miejsce imię nazwisko szkoła
I Piotr Ciaciuch ZSP  w Potulicach
II Sara Swoboda ZSP  w Potulicach
III Borys Białek ZSP nr 2 w Nakle n.Not.

 

Tekst: Organizatorzy